Falcons News · All Teams Schedule: Week of Mar 01 – Mar 07


Mar
01

Girls Junior Varsity Flag Football vs. Timber Creek High School

Timber Creek High School
6:00 pm | East River High School

Mar
01

Girls Varsity Flag Football vs. Timber Creek High School

Timber Creek High School
7:00 pm | East River High School

Mar
02

Girls Varsity Water Polo at Colonial High School

Colonial High School
5:00 pm | Dover Shores Pool

Mar
02

Boys Varsity Water Polo at Colonial High School

Colonial High School
6:00 pm | Dover Shores Pool

Mar
02

Boys Varsity Lacrosse vs. Lake Nona High School

Lake Nona High School
6:00 pm | East River High School

Mar
02

Boys Junior Varsity Volleyball at Cypress Creek High School – Bears

Cypress Creek High School – Bears
6:00 pm | Cypress Creek High School

Mar
02

Boys Junior Varsity Lacrosse vs. Lake Nona High School

Lake Nona High School
6:00 pm | East River High School

Mar
02

Boys Varsity Volleyball at Cypress Creek High School – Bears

Cypress Creek High School – Bears
7:00 pm | Cypress Creek High School

Mar
03

Girls Varsity Lacrosse vs. Lake Nona High School

ER Girls LAX
5:00 pm | East River High School

Mar
03

Girls Varsity Softball vs. Harmony High School

Harmony High School
6:00 pm | East River High School

Mar
03

Girls Varsity Flag Football vs. University High School

University High School
6:00 pm | East River High School

Mar
03

Girls Junior Varsity Flag Football vs. University High School

University High School
6:00 pm | East River High School

Mar
03

Girls Varsity Water Polo at Winter Park High School

Winter Park High School
6:00 pm | Winter Park HS

Mar
03

Boys Junior Varsity Volleyball vs. Harmony High School

Harmony High School
6:00 pm | East River High School

Mar
03

Boys Varsity Volleyball vs. Harmony High School

Harmony High School
7:00 pm | East River High School

Mar
03

Boys Varsity Water Polo at Winter Park High School

Winter Park High School
7:00 pm | Winter Park HS

Mar
04

Boys Junior Varsity Volleyball vs. Lake Nona High School

Lake Nona High School
6:00 pm | East River High School

Mar
04

Boys Varsity Lacrosse at Timber Creek High School

Boys Lacrosse
6:00 pm | Timber Creek High School

Mar
04

Boys Junior Varsity Lacrosse at Timber Creek High School

Boys Lacrosse
6:00 pm | Timber Creek High School

Mar
04

Girls Varsity Softball vs. Orlando Christian Prep

Orlando Christian Prep
6:00 pm | East River High School

Mar
04

Girls Junior Varsity Flag Football vs. Lake Nona High School

Lake Nona High School
6:00 pm | East River High School

Mar
04

Boys Junior Varsity Baseball vs. Astronaut High School

Astronaut High School
6:00 pm | East River High School

Mar
04

Girls Varsity Flag Football vs. Lake Nona High School

Lake Nona High School
7:00 pm | East River High School

Mar
04

Boys Varsity Volleyball vs. Lake Nona High School

Lake Nona High School
7:00 pm | East River High School

Mar
05

Girls Varsity Softball vs. Cocoa High School

Cocoa High School
6:00 pm | East River High School

Mar
05

Girls Varsity Lacrosse vs. Timber Creek High School

ER Girls LAX
6:00 pm | East River High School

Mar
05

Boys Varsity Baseball at Lake Highland Prep School

Lake Highland Prep School
6:30 pm | Lake Highland Prep School